U Boha je má spása a sláva.

Svěcení sochy Panny Marie Fatimské 13.X.2015 a zasvěcení farnosti

V našm farním kostele sv.Václava jsme měli jeden zásadní nedostatek - chyběla nám socha Panny Marie, před kterou by se věřící mohli zbožně modlit. Proto jsem se s farníky dohodli na pořízení sochy Panny Marie Fatimské. Tato byla objednána přímo z Fatimy v Portugalsku a složili se na ni všichni věřící. Socha měří 105 cm. Dne 13.X.2015, na den zjevení Panny Marie Fatimské, navštívila farnost Jeho Excelence pomocný biskup Karel Herbst, který posvětil sochu a zasvětil farnost Panně Marii Fatimské. Při této boholsužbě všichni přítomní obdrželi obrázek se zásvětnou modlitbou a stříbrnou medailku Panny Marie Fatimské - vše přivezl P. Jiří Čepl z pouti z Fatimy. Všichni věříme, že jsme se svěřili do těch nejlepších rukou. Tímto také byly ve farnosti zavedeny fatimské dny vždy třináctého každého měsíce.